Welcome to Adobe GoLive 6
Imprezy
Obiekty
Oferta
Współpraca
Galeria
Linki
Kamera internetowa
Przetargi
Noclegi
Bankiety i imprezy okolicznościowe
Wykorzystanie plików COOKIES
GMINNE CENTRUM EDUKACJI
i REKREACJI
Trzebież, ul. Leśna 15,
tel/fax /091/ 312 83 13

Trzebież - atrakcyjnie położona osada rybacka nad Zalewem Szczecińskim na terenie Gminy Police, na północ od miasta, na skraju Puszczy Wkrzańskiej. W Trzebieży znajduje się Centralny Ośrodek Żeglarski z przystanią jachtową, w którym adepci sztuki morskiej mogą zdobywać wiedzę i umiejętności żeglarskie. Jest to jednocześnie największa szkoła żeglarska w Polsce, która organizuje kursy szkoleniowe i turystyczne po Zalewie Szczecińskim i Morzu Bałtyckim.

Atrakcją Trzebieży jest również port rybacki z łodziami i sprzętem do połowu ryb, gdzie można kupić świeżo złowioną rybę /sandacza, okonia, węgorza, płoć, leszcza/. Jednym z ważniejszych zabytków Trzebieży jest kościół zbudowany w 1745 roku i odrestaurowany po wojnie. Posiada on wieżę z dwiema kondygnacjami murowanymi i trzecią drewnianą, ozdobioną snycerką. Obok kościoła znajdują się domy ryglowe.

Trzebież położona jest na skraju Puszczy Wkrzańskiej, na terenie której znajdują się dęby, buki, olchy, brzozy oraz świerki i sosny. Puszcza to tez atrakcyjnie położone jeziora: Karpino, Piaski, Solsko, Nowowarpieńskie, Myśliborskie Małe i Wielkie, Świdwie. W rejonie Świdwa znajduje się Rezerwat Ornitologiczny wraz ze Stacją Ornitologiczną Polskiej Akadami Nauk.

W tak atrakcyjnym miejscu, daleko od zgiełku położone jest Gminne Centrum Edukacji i Rekreacji. Ośrodek oddalony 1 km od dróg miejskich i 2 km od centrum Trzebieży. Mikroklimat pasa nadmorskiego oraz bliskość dzikiej plaży /niestrzeżonej, oznakowanej/ a także odgrodzony i dozorowany teren ośrodka stwarza wspaniałe warunki do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Ośrodek spełnia bardzo dobre warunki do organizowania zajęć wychowawczych podczas obozów, kolonii, szkolnych wycieczek, warsztatów itp. Jest wspaniałym miejscem do wypoczynku osób prywatnych i rodzin.

Na terenie Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji w Policach znajdują się:

  1. Domki kempingowe typu BONIN każdy o powierzchni 131m? / łazienką/ z przeznaczeniem dla 14 osób. Łącznie 10 domków.
  2. Budynek hotelowo - administracyjny o pow. 280m?
  3. Stołówka dla 90 osób
  4. Stacja uzdatniania wody wraz z basenami o powierzchni 517m? :
    * Basen młodzieżowy o wymiarach 25m x 18,5m, największa głębokość 1,25m, najmniejsza głębokość 0,75m
    * Brodzik o wymiarach 10m x 12.5m, największa głębokość 0,70m.
  5. Inne atrakcje: kawiarnia, miejsce do grilla i na ognisko a także boisko do piłki siatkowej i nożnej.

Dojazd do Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji:

* Police (Centrum Handlowo - Usługowe ,,KINGA") - Trzebież (Trzebież Mała/. Linia Samorządowa (www.police.pl/rozklad)

* Szczecin (Szczecin Główny) - Trzebież (Duża Trzebież).
PKS (www.police.pl/rozklad)

Na terenie Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji istnieje możliwość zaparkowania prywatnego samochodu a obok znajduje się parking należący do kompleksu plażowego.